Bezvízový Minsk a akreditace novinářů na MS v hokeji 2014

V souvislosti s konáním Mistrovství světa v ledním hokeji 2014 Běloruská republika zavádí od 25. dubna do 31. května dočasný bezvízový styk nejen pro oficiální účastníky mistrovství (sportovci, trenéři, obsluhující personál, rozhodčí a vedoucí činitelé hokejové federace na národní nebo mezinárodní úrovni) ale také pro novináře a zahraniční turisty.

Podmínkou pro oficiální účastníky a novináře je zařazení do seznamu oficiálního akreditačního systému mistrovství Mezinárodní hokejové federace. Zahraničním turistům postačí platná vstupenka ať už originální nebo elektronická, na hokejový zápas MS.

Z rozhodnutí prezidenta Běloruské republiky, oficiální účastníci mistrovství, zahraniční novináři a turisté mířící na mistrovství, nepotřebují dokonce ani smlouvu o povinném zdravotním pojištění jindy nezbytnou pro pobyt na území Běloruska.

Tisková služba Velvyslanectví Běloruské republiky v ČR zároveň informuje česká a zahraniční média, že pro přenosy a informování z Mistrovství světa je třeba získat akreditaci u Mezinárodní hokejové federace (http://www.iihfworlds2014.com/en/information/#media-accreditation). Obvyklá akreditace zahraničních novinářů přes Ministerstvo zahraničních věcí Běloruska už pro informování z Mistrovství světa není nutná. Pro novinářskou činnost nesouvisející s MS 2014 je však akreditace Ministerstva zahraničí Běloruska požadována (http://mfa.gov.by/press/accreditation/).

Oficiální stránky Ředitelství Mistrovství světa v ledním hokeji 2014:

http://www.minsk2014.com/news/

© 2009-2024 ПРАЖСКИЙ ЭКСПРЕСС - ИНФОРМАЦИОННОЕ ИЗДАНИЕ
Частичная перепечатка материалов разрешена с активной ссылкой на www.prague-express.cz
Перепечатка материалов в бумажных носителях - только с письменного разрешения редакции
Vydavatel: EX PRESS MEDIA spol. s r.o., Praha 5, Petržílkova 1436/35, IČ: 27379221
Kontaktní osoba: Ing. Boris Kogut, CSc, telefon: +420 775 977 591, adresa elektronické pošty: reklama@prague-express.cz
Všeobecné obchodní podmínky VYDAVATELSTVÍ EX PRESS MEDIA spol. s r.o. pro inzeráty a prospektové přílohy
Система Orphus